להזמנה מיידית

עקיצות פשפשים

צרו איתנו קשר

עקיצות פשפשים – זיהוי, טיפול ומה לעשות נגד המזיקים

איך מזהים עקיצות של פשפשי מיטה, האם עקיצות פשפשים מסוכנות, איך מטפלים בהן ומקלים על הגירוד והאם ייתכן שגם חיית המחמד שלכם נעקצה? המשיכו לקרוא ותגלו כבר עכשיו את כל התשובות.

עברתם עוד לילה של שינה טרופה והתעוררתם מתגרדים? החלון היה סגור ואין יתושים בחדר – אז מה הסיבה לכך? סביר להניח שאלו הן עקיצות פשפשים, מה שמסמל על כך שהמזרן שלכם – ולמעשה החדר כולו – מלא בפשפשי מיטה. זה נשמע מלחיץ, אך אל דאגה. אנחנו בחברת סטופ פשפש כאן כדי להרגיע אתכם ולעזור לכם להבין איך להתמודד עם המצב – הן עם העקיצות והן עם הפשפשים עצמם. חשוב עם זאת לציין שנדרשת הדברה באופן מידי, זאת על מנת שתוכלו להפסיק לסבול מהעקיצות לצמיתות. תוכלו להזמין דרכנו מדביר מומלץ שמתמחה בפשפשי מיטה, ולדעת שהלילה תישנו כמו שצריך, במיטה שנקייה לחלוטין מפשפשי מיטה עוקצים.

 

סובלים מעקיצות של פשפשים?
הזמינו הדברת פשפשים דרכנו!
לזיהוי עקיצות פשפשים בחינם לחצו כאן
בדיקת הפשפשים בבית ללא התחייבות

 הגעה לניטור הפשפשים

לפרטים נוספים חייגו לטלפון:
055-970-3834

עקיצות פשפשים

איך מזהים עקיצות פשפשים על הגוף?

העקיצות של הפשפשים יכולים להופיע על כל מקום בגוף שהיה חשוף במהלך השינה, לרבות הצוואר, הפנים, כפות הידיים, הזרועות ,הכתפיים, הגב, הבטן והרגליים. בדרך כלל לא מרגישים את העקיצות עצמן ברגע העקיצה, אולם הן כמעט תמיד גורמות לתחושה לא נעימה, ובעיקר לגירודים ולדלקת באזור שנעקץ. לפניכם תסמינים שמעידים על כך שיש לכם עקיצות של פשפשים ועל כך שעליכם להזמין הדברת פשפש המיטה בהקדם האפשרי:

√ תחושת צריבה באזורי העקיצות

√ בליטה קטנה בעור שסביבה צבע אדום – יתכן שבמרכזה היא תהיה ללא צבע מיוחד, או כהה או בהירה יותר מבדרך כלל

√ מספר עקיצות בצורת זיגזג או קו ישר לאורך העור

√ מספר בליטות על העור שסביבן יש שלפוחיות או פריחה

סימנים נוספים שיעזרו לכם להבין האם מדובר בעקיצת יתוש או פשפש הם כתמי דם או כתמים חומים על הסדינים שבמיטה – אלו הם למעשה פשפשים שמחצתם במהלך השינה או הגללים שלהם. אם יש לכם סדין כהה, חפשו נשלים לבנים, שאלו הם למעשה שכבת הקוטיקולה שהחרקים האלה משילים כשהם מתפתחים ועוברים שלב בגלגולם.

 

תמונה נדירה של עקיצות פשפשים בלייב – דרגה מאוד צעירה

עקיצות פשפשים

 

5 סימנים לכך שנעקצתם מפשפש המיטה

אז מצאתם עקיצות על הגוף ואף כתמים אדומים על המצעים, אך יתכן שאתם עדיין לא בטוחים שאלו הם אכן פשפשי מיטה. אם זה המצב, הסימנים הבאים יראו לכם שאלו הם ללא ספק פשפשים במיטה שלכם.

 

  1. ריח מעופש או מתקתק ללא סיבה ברורה

הרמז הראשון להימצאותם של פשפשי המיטה הוא ריח מעופש ואף מעט מתקתק שלא מגיע משום מקור ברור, כמו למשל ערימת כביסה. אותו ריח הוא למעשה פרומון שהפשפשים משחררים כשהם חשים בסכנה, ואנשים רבים מתארים אותו בכמה דרכים, כריח שדומה לזה של פטל, כוסברה או שקדים. לרוב הריח הוא מאוד עדין ויתכן אפילו שלא תבחינו בו מיד, אך כשיש כמויות גדולות של פשפשים, הפרומון מתערבב עם נשלים וצואה, מתחזק והופך להיות לא נעים כלל.

 

עקיצות פשפש המיטה בידיים
עקיצות פשפש המיטה בידיים

 

  1. סימני צואה

יכולים להופיע על המצעים שלכם מקבצים של סימנים כהים ושחורים בגודל של קצה עט, כשהם יכולים גם להיות מרוחים – כמו טוש קטן שצבע את המצעים. בהשוואה לכתמי הדם, הכתמים האלה כהים הרבה יותר, ואלו הם למעשה כתמי צואה. הגודל שלהם גדול פי 2-4 מהנקודה שבסוף המשפט הזה. הצבע הכהה של הצואה נובע מהברזל שבדם שלכם, שממנו ניזונים הפשפשים, וגם הוא מעלה ריח עדין של חלודה ותורם לריח הרע שאופף את חדר השינה. יתכן שתמצאו סימנים שכאלה גם על הפיג'מה וצדי המזרן.

 

  1. ביצים

הביצים הקטנטנות של פשפשי המיטה הן לבנות ובגודל ראש של סיכה, כשצורתן אליפטית ואורכן הוא כ-1 מ"מ – הן נראות כמו גרגרי אורז קטנטנים. נקבת הפשפש מטילה 1-7 ביצים ביום, והן בוקעות כעבור 7-10 ימים. אפשר לראות את הביצים האלה בלי שום אמצעים מיוחדים, אך קשה לזהות אותן אם לא יודעים בדיוק מה לחפש. הביצים האלה יהיו לרוב בצדי המזרון ולא עליו, או בין כפלי ריפודים ברהיטים אחרים. הם יופיעו גם באזורים שבהם נפגשים חלקי העץ של הרהיט עם הריפוד, למשל בין בסיס המיטה למזרון.

 

  1. נשלים

הנשלים הם בעלי צבע צהבהב-חום שקוף, והם נראים כמו שלד חיצוני חיוור של פשפש מיטה, כי זה בעצם מה שהם. למעשה קל יותר למצוא נשלים מאשר את הפשפשים עצמם, ותראו אותם באותם אזורים שבהם חיפשתם את הביצים, וגם בחריצים בקירות או סדקים ברהיטי עץ. הפשפשים משילים את עורם מספר פעמים לאורך חייהם עד שהם הופכים לבוגרים, ולכן סביר להניח שתמצאו נשלים בגדלים שונים.

 

  1. פשפשי מיטה חיים

הפשפשים הם בעלי צבע חום-אדמדם וגודלם הוא כמו זה של זרע פשתן. אתם עלולים לחשוב שאלו הם חרקים אחרים, כמו למשל חיפושית הטבק, לכן מומלץ לשלוח אלינו תמונה לזיהוי. הפשפשים לא אוהבים להסתובב סתם כך ברחבי הבית, והם לרוב נצמדים לאזור אחד, אלא אם כן הם צריכים לאכול או שמדובר בנקבת פשפש בהיריון. לכן הנגיעות למעשה לא תהיה רק במזרון, אלא בכל מקום אפשרי בחדר, כולל חריצים בקירות, מסגרות של תמונות, פתחי שקעים ועוד…

 

האם העקיצות של הפשפשים מסוכנות?

רוב האנשים לא מפתחים תסמינים חמורים בעקבות העקיצות, ולמעשה עקיצות פשפשים בהריון לא נחשבות אפילו מסוכנות לרוב המוחלט של האימהות. עם זאת, יש אנשים שרגישים לעקיצות האלה והם עלולים לסבול מהן מאוד. אם אתם סובלים מאחד התסמינים הבאים, מומלץ מאוד לראות רופא:

√ קשיים בנשימה

√ שלפוחיות

√ חום גבוה

√ תחושת בחילה או תסמינים אחרים שמזכירים שפעת

√ לשון נפוחה

√ דופק לא סדיר

 

עקיצות פשפש המיטה זיהוי והדברה

אם אכן מדובר בעקיצות של פשפשי מיטה, אתם יכולים לצפות לכך שתסבלו מהן מדי לילה עד אשר תדבירו את המזיק. נדרש זיהוי פשפש המיטה וטיפול מוקדם ככל האפשר על ידי מדביר מקצועי, שכן אם תידחו את ההדברה, אתם עלולים לסבול מבעיות אחרות פרט לתופעת עקיצות פשפש המיטה, כמו זיהום בעור, הפרעות שינה בעקבות לחץ ובאופן כללי חרדה רבה משינה במהלך הלילה. כבר בלילה שאחרי ההדברה תוכלו להיות בטוחים שתישנו כמו שצריך, בלי לסבול מעקיצות ובלי לחשוש מהפשפשים שהיו לכם במיטה.

 

עקיצות של פשפשי מיטה
עקיצות של פשפשי מיטה בגב

האם עדיין יכולות להיות עקיצות במיטה אחרי ההדברה?

כל עוד המדביר ביצע את עבודתו כמו שצריך ואכן הזמנתם אחד שמומחה לפשפשים, אתם לא צריכים לחשוש מעוד עקיצות בלילות הקרובים, ולמעשה אפילו בשנים הבאות – לכן אתם מקבלים מאיתנו אחריות לשנתיים על ההדברה. עם זאת, אם זו למשל עונת הקיץ בהחלט תוכלו להמשיך להתעורר עם עקיצות, אולם יתכן שהן יהיו מיתושים או מחרקים אחרים – כמו למשל גם פרעושים. במידת הצורך נוכל לסייע לכם להתגונן גם מפניהם.

 

איך להקל על גירודים של עקיצות פשפש?

יש מספר דברים שתוכלו לעשות כדי להקל על עצמכם בכל הנוגע לעקיצות אלה, אולם הדבר הראשון שעליכם לעשות ברגע שבו אתם מבחינים בהן זה לשטוף את אזור העקיצות עם מים וסבון, כדי למנוע אפשרות של זיהום. כדי לטפל בתחושת הגרד, תוכלו להשתמש בג'ל אלוורה או תמיסת קלמין, ולחכות עד שהעקיצות יעברו – לרוב תוך שבוע. יש גם כמה תרופות סבתא שיכולות לעזור לכם:

1. הכינו משחה מאבקת סודה לשתייה ומים, מרחו אותה על העקיצה, ואחרי שתתייבש הסירו אותה עם צמר גפן.

2. מרחו בנדיבות משחת שיניים על העקיצה – זה יקל על הגירוד בעזרת המנטול שהיא מכילה.

3. סחטו לימון ומרחו אותו על גבי העקיצה – למיץ הלימון יש איכויות אנטי-דלקתיות ואנטי-בקטריאליות.

 

איך מטפלים בעקיצות פשפשים אצל רופא?

אם העקיצות לא נעלמות אחרי שבוע, או אם הגוף שלכם מגיב לעקיצות האלה בדרך חמורה, עליכם מיד לפנות לרופא לצורך קבלת טיפול רפואי מקצועי. ייתכן שתקבלו מרשם לכדורים אנטיהיסטמיניים, או שאפילו תצטרכו הזרקת קורטיקוסטרואידים או אפינפרין. אם ישנו זיהום, יתכן שתקבלו מרשם לאנטיביוטיקה. אם הגירוד גורם לכם לפצוע את עצמכם, ייתכן שתקבלו גם מרשם למשחת קורטיקוסטרואידים.

 

שימו לב – העקיצות יכולות להופיע גם על חיות מחמד

אם נעקצתם על ידי פשפש המיטה, מומלץ מאוד שתבדקו את חיות המחמד שלכם ותוודאו שהן לא נעקצו גם כן. סביר להניח שהעקיצות יחלפו מעצמן, אולם במקרים מסוימים – אם חיית המחמד מתגרדת הרבה – עלול להיווצר זיהום. אם אתם חושדים שחיית המחמד שלכם נעקצה, קחו אותה לווטרינר. חשוב לציין שהדברה נגד פשפשים אינה מסכנת את חיות המחמד, לכן אין סיבה לוותר על כך גם אם הן נמצאות בביתכם.

 

יתכן שיהיו לכם עקיצות בלילה גם על הספה

מומלץ מאוד שלא תדחו את הדברת הפשפשים, ובכלל שתזמינו מדביר שמגיע באופן בהול ודחוף תוך זמן קצר, מאחר שסביר מאוד להניח שהחרקים האלה נמצאים לא רק במיטה, אלא גם בספות ובעוד שלל מקומות אחרים ברחבי הבית. אם ניסיתם להעביר לילה על הספה שסבלון והתעוררתם עם עוד עקיצות חדשות, חייב לבדוק כל כפל בריפוד וגם מתחת לספה ולרהיטים האחרים שבסלון כדי לוודא שאין שם פשפשים חיים. זאת ועוד, אם הפשפשים הגיעו לסלון סביר להניח שהם הגיעו גם לחדרים אחרים ברחבי הבית, לכן מומלץ לבדוק האם בני ביתכם האחרים סובלים גם כן מעקיצות על הגוף.

תוכן עניינים

צרו איתנו קשר

לקוחות ממליצים

עדכונים אחרונים