עקיצות פשפשים

צרו איתנו קשר

עקיצות פשפשים – זיהוי, טיפול ומה לעשות נגד המזיקים

איך מזהים עקיצות של פשפשי מיטה, האם עקיצות פשפשים מסוכנות, איך מטפלים בהן ומקלים על הגירוד והאם ייתכן שגם חיית המחמד שלכם נעקצה? המשיכו לקרוא ותגלו כבר עכשיו את כל התשובות.

עברתם עוד לילה של שינה טרופה והתעוררתם מתגרדים? החלון היה סגור ואין יתושים בחדר – אז מה הסיבה לכך? סביר להניח שאלו הן עקיצות פשפשים, מה שמסמל על כך שהמזרן שלכם – ולמעשה החדר כולו – מלא בפשפשי מיטה. זה נשמע מלחיץ, אך אל דאגה. אנחנו בחברת סטופ פשפש כאן כדי להרגיע אתכם ולעזור לכם להבין איך להתמודד עם המצב – הן עם העקיצות והן עם הפשפשים עצמם. חשוב עם זאת לציין שנדרשת הדברה באופן מידי, זאת על מנת שתוכלו להפסיק לסבול מהעקיצות לצמיתות. תוכלו להזמין דרכנו מדביר מומלץ שמתמחה בפשפשי מיטה, ולדעת שהלילה תישנו כמו שצריך, במיטה שנקייה לחלוטין מפשפשי מיטה עוקצים.

סובלים מעקיצות של פשפשים?
הזמינו הדברת פשפשים דרכנו!
בדיקת הפשפשים בבית ללא התחייבות
 הגעה לניטור הפשפשים

לייעוץ וזיהוי ללא התחייבות חייגו לטלפון:
055-970-3834

עקיצות פשפשים זיהוי וטיפול


איך מזהים עקיצות פשפשים על הגוף?

העקיצות של הפשפשים יכולים להופיע על כל מקום בגוף שהיה חשוף במהלך השינה, לרבות הצוואר, הפנים, כפות הידיים, הזרועות ,הכתפיים, הגב, הבטן והרגליים. בדרך כלל לא מרגישים את העקיצות עצמן ברגע העקיצה, אולם הן כמעט תמיד גורמות לתחושה לא נעימה, ובעיקר לגירודים ולדלקת באזור שנעקץ. לפניכם תסמינים שמעידים על כך שיש לכם עקיצות של פשפשים ועל כך שעליכם להזמין הדברת פשפש המיטה בהקדם האפשרי:

√ תחושת צריבה באזורי העקיצות

√ בליטה קטנה בעור שסביבה צבע אדום – יתכן שבמרכזה היא תהיה ללא צבע מיוחד, או כהה או בהירה יותר מבדרך כלל

√ מספר עקיצות בצורת זיגזג או קו ישר לאורך העור

√ מספר בליטות על העור שסביבן יש שלפוחיות או פריחה

סימנים נוספים שיעזרו לכם להבין האם מדובר בעקיצת יתוש או פשפש הם כתמי דם או כתמים חומים על הסדינים שבמיטה – אלו הם למעשה פשפשים שמחצתם במהלך השינה או הגללים שלהם. אם יש לכם סדין כהה, חפשו נשלים לבנים, שאלו הם למעשה שכבת הקוטיקולה שהחרקים האלה משילים כשהם מתפתחים ועוברים שלב בגלגולם.

תמונה נדירה של עקיצות פשפשים בלייב – דרגה מאוד צעירה

עקיצות פשפשים

 

האם העקיצות של הפשפשים מסוכנות?

רוב האנשים לא מפתחים תסמינים חמורים בעקבות העקיצות, ולמעשה עקיצות פשפשים בהריון לא נחשבות אפילו מסוכנות לרוב המוחלט של האימהות. עם זאת, יש אנשים שרגישים לעקיצות האלה והם עלולים לסבול מהן מאוד. אם אתם סובלים מאחד התסמינים הבאים, מומלץ מאוד לראות רופא:

√ קשיים בנשימה

√ שלפוחיות

√ חום גבוה

√ תחושת בחילה או תסמינים אחרים שמזכירים שפעת

√ לשון נפוחה

√ דופק לא סדיר

 

עקיצות פשפש המיטה מחייבות הזמנת הדברה

אם אכן מדובר בעקיצות של פשפשי מיטה, אתם יכולים לצפות לכך שתסבלו מהן מדי לילה עד אשר תדבירו את המזיק. נדרש זיהוי פשפש המיטה וטיפול מוקדם ככל האפשר על ידי מדביר מקצועי, שכן אם תידחו את ההדברה, אתם עלולים לסבול מבעיות אחרות פרט לתופעת עקיצות פשפש המיטה, כמו זיהום בעור, הפרעות שינה בעקבות לחץ ובאופן כללי חרדה רבה משינה במהלך הלילה. כבר בלילה שאחרי ההדברה תוכלו להיות בטוחים שתישנו כמו שצריך, בלי לסבול מעקיצות ובלי לחשוש מהפשפשים שהיו לכם במיטה.

 

איך להקל על גירודים של עקיצות פשפש?

יש מספר דברים שתוכלו לעשות כדי להקל על עצמכם בכל הנוגע לעקיצות אלה, אולם הדבר הראשון שעליכם לעשות ברגע שבו אתם מבחינים בהן זה לשטוף את אזור העקיצות עם מים וסבון, כדי למנוע אפשרות של זיהום. כדי לטפל בתחושת הגרד, תוכלו להשתמש בג'ל אלוורה או תמיסת קלמין, ולחכות עד שהעקיצות יעברו – לרוב תוך שבוע. יש גם כמה תרופות סבתא שיכולות לעזור לכם:

1. הכינו משחה מאבקת סודה לשתייה ומים, מרחו אותה על העקיצה, ואחרי שתתייבש הסירו אותה עם צמר גפן.

2. מרחו בנדיבות משחת שיניים על העקיצה – זה יקל על הגירוד בעזרת המנטול שהיא מכילה.

3. סחטו לימון ומרחו אותו על גבי העקיצה – למיץ הלימון יש איכויות אנטי-דלקתיות ואנטי-בקטריאליות.

 

איך מטפלים בעקיצות פשפשים אצל רופא?

אם העקיצות לא נעלמות אחרי שבוע, או אם הגוף שלכם מגיב לעקיצות האלה בדרך חמורה, עליכם מיד לפנות לרופא לצורך קבלת טיפול רפואי מקצועי. ייתכן שתקבלו מרשם לכדורים אנטיהיסטמיניים, או שאפילו תצטרכו הזרקת קורטיקוסטרואידים או אפינפרין. אם ישנו זיהום, יתכן שתקבלו מרשם לאנטיביוטיקה. אם הגירוד גורם לכם לפצוע את עצמכם, ייתכן שתקבלו גם מרשם למשחת קורטיקוסטרואידים.

 

שימו לב – העקיצות יכולות להופיע גם על חיות מחמד

אם נעקצתם על ידי פשפש המיטה, מומלץ מאוד שתבדקו את חיות המחמד שלכם ותוודאו שהן לא נעקצו גם כן. סביר להניח שהעקיצות יחלפו מעצמן, אולם במקרים מסוימים – אם חיית המחמד מתגרדת הרבה – עלול להיווצר זיהום. אם אתם חושדים שחיית המחמד שלכם נעקצה, קחו אותה לווטרינר. חשוב לציין שהדברה נגד פשפשים אינה מסכנת את חיות המחמד, לכן אין סיבה לוותר על כך גם אם הן נמצאות בביתכם.

תוכן עניינים

צרו איתנו קשר

לקוחות ממליצים

עדכונים אחרונים