להזמנה מיידית

מלכודת פשפשים

צרו איתנו קשר

מלכודת פשפשים – האם אפשר להיפטר מהפשפשים רק עם מלכודת?

בכדור הארץ חיים כ-8 מיליארד בני אדם וגם כ-10 קווינטיליון חרקים. כל עוד החרקים נמצאים מחוץ למרחבי המגורים שלנו ולשאר המקומות שבהם אנחנו נמצאים, מן הסתם הם לא מהווים בעיה (ולפעמים אפילו יש בהם תועלת) – אבל כשהם מגיעים לבתים התמונה כמובן משתנה. במיוחד מהווה בעיה נוכחות של פשפשים, שניזונים מהדם שלנו וגם מתרבים במהירות. אחת הדרכים המקובלות להילחם בחרקים היא מלכודות, ובעמוד זה תמצאו מידע מקצועי ועדכני לגבי מלכודת פשפשים.

 

מה זה מלכודת פשפשים והאם זה עובד?
לייעוץ עם מומחה לפשפש המיטה בווצאפ לחצו כאן

לבירורים נוספים חייגו עכשיו:
055-970-3834

מלכודת פשפשים

איך עובדות מלכודות נגד פשפשים?

באופן עקרוני מלכודות נגד חרקים מחולקות לשתי קטגוריות עיקריות: מלכודות המבוססות על דבק ומלכודות שאופן הפעולה שלהן חשמלי. כך למשל מלכודת דבק היא פתרון אפקטיבי להפליא לחרקי מזון מפני שהיא מונעת חשיפת מאכלים וחומרי גלם לכימיקלים מזיקים. מלכודות חשמליות משמשות למאבק ביתושים, זבובים ועוד.

אם אתם סובלים מפשפשי מיטה, ומהעקיצות המגרדות שמשאירים בלילה, תוכלו למצוא באינטרנט מגוון רחב של מלכודות דבק. עיקרון הפעולה פשוט: הפשפש מגיע אל המקום שבו מוצבת המלכודת, עולה על המשטח הדביק, בגלל הדבק הוא לא יכול לצאת ממנו – ובבוקר תוכלו פשוט למחוץ אותו למוות (פשפש מיטה יכול לחיות גם זמן רב יחסית בלי לאכול, ולכן לא כדאי לחכות שהוא ימות מרעב).

 

כמה פשפשים יש אצלכם בבית?

מלכודת פשפש המיטה יכולה לפתור את הבעיה כשיש מספר קטן יחסית של פשפשים בבית. בהתאם ניתן להצטייד במלכודת, להציב אותה בסמוך למיטה ולחכות. אם תוך פרק זמן מסוים כבר אין עקיצות – הצלחתם.

יחד עם זאת חשוב לקחת בחשבון שתי עובדות: ראשית, הפשפשים יודעים להסתתר היטב, כולל במקומות לא צפויים כמו שקעים חשמליים, ולכן קשה ובמידה רבה בלתי אפשרי לדעת באמת כמה פשפשים מתארחים אצלכם. שנית, הנקבה של החרק שאוהב את הדם שלנו מטילה מאות ביצים והן מן הסתם לא יושפעו מהצבת מלכודת כזו או אחרת.

 

סימני הזיהוי העיקריים של הפשפשים

כדי לנסות להעריך כמה פשפשי מיטה הגיעו אליכם לבית (סביר להניח שדרך מזוודות/תיקים, או עם רהיט יד שנייה שהיה נגוע), כדאי לדעת מהם הסימנים העיקריים לנוכחות של החרק הזה:

* מראה – צבע אדום יחסית כהה ואפילו שחור אחרי ארוחה (הפשפשים הבוגרים), או חום צהבהב (פשפשים צעירים שנקראים נימפות), אורך 5-6 מ"מ (פשפש בוגר), מבנה גוף פחוס ועגול, ללא כנפיים.

* כתמים על המצעים – גם כתמים אדומים (כתוצאה מהדם) וגם שחורים (צואת הפשפשים).

* נקודות לבנות זעירות – אלה הן ביצי הפשפשים, שיכולות להיות בחריצים ברצפה, בארגז המצעים, בקפלי המזרון ובעוד מקומות.

* עקיצות – בדרך כלל מספר עקיצות סמוכות זו לזו, בעיקר באזורי הפנים, הגב והידיים. העקיצות מעט נפוחות ומגרדות מאוד.

 

מה כדאי לעשות בנוסף להצבת מלכודת פשפשים?

מלכודת פשפשים עשויה כאמור לפתור את הבעיה אם ההיקף שלה יחסית מצומצם. הזמנת חברת הדברה פותרת בוודאות את הבעיה בכל מקרה. טיפול מקצועי במכת פשפשי מיטה כולל שאיבה בעוצמה גבוהה מאוד, שימוש בקיטור חם כדי להגיע למקומות שאליהם השואב לא יכול להגיע וגם כדי להמיס את הדבק שמחבר את ביצי הפשפשים, ולבסוף ריסוס. הריסוס כולל שימוש בשני סוגים של חומרי הדברה, אחד להשמדת הפשפשים הבוגרים והשני נגד הביצים. עוד לפני כל הפעולות הנ"ל מדבירים מנוסים מבצעים סריקה יסודית בבית כדי לוודא שכל פשפש וכל ביצה יטופלו – ויחוסלו.

תוכן עניינים

צרו איתנו קשר

לקוחות ממליצים

עדכונים אחרונים